Bdělost je na místě

| | 0 Comments

Nejedna z firem potřebuje ke svému bezproblémovému fungování mimo jiné i různá vozidla, případně obdobné stroje. Je třeba si zajistit mobilitu nebo to, co umožní dejme tomu efektivnější práci na staveništích, bez čehož to nejednou nejde, a tak se vozy a stroje zakoupí a dají se k dispozici příslušným zaměstnancům, jimž mají pomáhat při plnění jejich úkolů.

Je to tedy zdánlivě prosté a logické. Zaměstnanec dostane od zaměstnavatele v průběhu pracovní doby k dispozici to, co potřebuje ke své práci, s takovým vozidlem či strojem odvede požadovaný výkon a pak ho zase v pořádku odevzdá.

odstavená auta

Jenže ono to vůbec není tak jednoduché. Jsou sice zaměstnanci, kteří si počínají tak, jak bylo právě popsáno, jenže jsou tu i jiní, ti, kdo nemyslí jenom na práci, ale i na svoji vlastní kapsu. A tak pracovníka nejednou napadne, že by se s takovou technikou dalo učinit i něco jiného. Že by tuto bylo možné využít i k vlastnímu obohacení se na úkor zaměstnavatele. Šéf přece nemůže být na rozdíl od vozidel a stavebních strojů všude, a tak se tu dá provést i nejedna nepravost. Jistě, vedení přijde na to, že něco není v pořádku, ale nemůže to přece provinilci nijak dokázat. Žádný šéf nemůže stát nad všemi zaměstnanci nonstop jako dráb, když jsou tito všude možně a nejednou jsou navrch ještě nezbytně v pohybu.

naložený náklaďák

Ale takové škody vlastně nemusí být nevyhnutelné. Dá se jim zabránit, ví-li se, jak na to. Majitel firmy si třeba může zajistit sledování spotřeby paliva rmc-system.com, díky němuž znemožní nespolehlivým zaměstnancům krást podnikové pohonné hmoty, díky tomuto systému lze zajistit i sledování toho, kde se dotyčný stroj či vozidlo právě nachází a co se s ním děje, dá se kontrolovat efektivita i činnost obsluhy…

Prostě je možné zařídit, aby se s uvedenou technikou pracovalo výlučně pro blaho firmy. A to je významná pomoc.