Zvětšete prostor aspoň opticky

| | 0 Comments


Pokud má člověk k dispozici pouze malý prostor, nejednou mu to vadí. Protože to víte – kolikrát se na něj podívá soustrastně někdo z těch, kdo je na tom lépe, kolikrát se mu někdo i vysloveně posmívá a deklasuje ho! A i kdyby tomu tak snad nebylo, je často dost dobře možné, že se člověk i sám v tomto svém nevelkém prostoru cítí až příliš stísněně.
Jenže co s tím naděláte, že? Malý prostor se nedá jednoduše nafouknout jako balónek. Je omezený zdmi, jimiž nelze vesměs hnout.
Člověk si může jenom rezignovaně prozpěvovat s Waldemarem Matuškou to jeho „mám malý stan, mně na nohy táhne“.
Anebo se může pokusit o alespoň .
kancelářské prostory

Člověk si sice takovým optickým zvětšením prostoru vlastně nijak nepomůže, vše zůstává stejně malé jako doposud, ovšem na duchu dokáže polaskat i takové docela obyčejné zdání. Jež je placebem, které také může být – ač zcela zbytečné – jednoznačně ku prospěchu věci.
Terasu lze opticky zvětšit třeba tím, že je exteriér částečně vtažen do interiéru, tudíž nenásilně navazuje a splývá bez rušících předělů. Stačí umístit pár truhlíků a květináčů na zem uvnitř i venku, čímž se výrazně zastře předěl mezi vnější a vnitřní částí, a je to.
Stejného efektu pak lze dosáhnout třeba i tím, že se vymalují vnější i vnitřní prostory stejnou barvou.
velká váza

Dále je vhodné neumísťovat do takového malého prostoru velké množství zbytečných předmětů. Právě naopak – čím méně tam těchto je a čím užší výběr barev a látek je zvolen, tím působí prostor větším dojmem. Což platí pro vnitřní stejně jako pro venkovní prostory.
Je záhodno používat jednoduché materiály, nejlépe ty ladící s již použitými konstrukcemi, s omezeným sortimentem rostlin v odvážných a výrazných skupinách.
Učiněný zázrak pak dokáže s malým prostorem udělat ale i docela obyčejné zrcadlo či nástěnná malba, mnohé zmůže i vhodně zvolené osvětlení.
Oči se prostě dají ošidit lecčím. Bohužel však jenom co se týká prostorů. Protože ať jsem lezl dovnitř nebo ven a stavěl se pod různým osvětlením k zrcadlu, obklopen jen minimem předmětů, nebyl jsem ani o fousíček větším chlapem než předtím. Nebo že by to byl taky jen optický klam?