Vyhýbáte se těmto sacharidům? Není vůbec třeba!

| | 0 Comments

Zdravá výživa se většinou točí okolo toho, co byste měli nebo neměli jíst a co by vaše jídlo mělo nebo nemělo obsahovat. Ale kdo by dneska měl vědět, co vlastně máme nebo nemáme jíst? Mnoho potravin bylo zařazeno na seznam potravin, kterým bychom se měli vyhýbat, ačkoli to třeba vůbec není pravda. Jaké mýty kolují, a o jakých potravinách?

salát

Téma: sacharidy

Podle mnohých jsou všechny sacharidy škodlivé a měli bychom je omezit na minimum. Ovšem ne všichni si uvědomují, že naše tělo potřebuje z něčeho brát energii, a nejsme rostlinky, aby nám stačila voda a vzduch. Proto musíme své tělo krmit pravidelně, správně, pestře a vyváženě. A věřte nebo ne, ale když vynecháte ze své stravy sacharidy, spíš svému tělu ublížíte.

–          Zaměřte se na to správné

Nejde o to, kolik sacharidů denně spořádáte, ale jakého složení ty sacharidy jsou. Nic se nemá přehánět, a platí to jak v oblasti mlsání, tak samozřejmě v oblasti omezování se.

fazole

Milovníci brambor, jezte je častěji

Pokud máte rádi brambory na jakýkoliv způsob, vůbec se nežinýrujte a jezte je. Ideálně vařené, ale po domácku si je můžete užít i pečené nebo smažené.
–          Mnohé diety sacharidy zakazují kvůli vysokému cukru, ale tyto cukry jsou našemu tělu velmi potřebné
–          Obsahují vitamin C, mnoho draslíku, také vlákninu a několik procent proteinu
–          Brambory váš zdravý životní styl jenom podpoří!

Celozrnné pečivo

Zdravé a výborné. Ale také celozrnné těstoviny či kaše. Dopřejte si všechno!
–          Vláknina, vitamin D a B a draslík příznivě ovlivní vaše vnitřní orgány

brambory

Fazolky, čočka, kukuřice, hrách a další
Obsahují mnohem více vlákniny než sacharidů a samozřejmě také důležité minerály. Věřte, že z těchto luštěnin opravdu nijak markantně nepřiberete.
Dopřejte si co nejvíce barevného ovoce. Banány, jahody, meloun, maliny, borůvky, ostružiny, jablka a hroznové víno: dopřejte si všechno a často.