Vaše kočka na jaře

| | 0 Comments

Pokud na vás padá s přibývajícím sluníčkem jarní únava, vaši kočku právě teď přepadají největší chutě na dobrodružství. Naši čtyřnozí mňoukající kamarádi jsou s příchodem jara plni energie a my ji můžeme klidně čerpat z nich. Někdy stačí jen pohled na tu neutuchající radost z přítomného okamžiku, aby i nám se zvedla nálada. Přispěje k tomu jistě i hlazení spokojené kočky a vnímání jejího vrnivého předení.
kočičí oči
Ke kočičímu jaru patří i kočičí zlobení, které musíme svému miláčkovi odpustit. Nemine to ani kočky kastrované – biologické hodiny prostě s příchodem sluníčka a teplých jarních dní nikdo nezastaví. I my lidé pociťujeme na jaře zvláštní vnitřní neklid. Přepadne nás třeba chuť na pořádný jarní úklid a při něm nám kočka může dokonce být i nápomocná. Ráda s vámi prošmejdí každičký kout a donutí vás možná i vyhodit staré kočičí hračky a udělat jí radost z nových. Určitě vám také ráda pomůže zasadit do truhlíků vaše oblíbené květiny, jen pozor na ty, co jsou pro kočku jedovaté!
dvě kočky
Máte-li více koček, budou se spolu neustále honit a kočkovat, ale máte-li jedináčka, musíte počítat s tím, že si s vámi bude chtít více hrát. Také budete stále jen otevírat a zase zavírat dveře, a proto nejlepší je pořídit do venkovních nebo balkonových dveří kočičí okénko. Zatímco v zimě se většina času prospala, na jaře se začíná dít venku tolik zajímavých věcí, cítit je tolik vůní a slyšet tolik zvuků přírody, že jejich objevování venku nebo na dobře zajištěném balkoně začne kočku zajímat ze všeho nejvíce.
Protože se na jaře děje tolik zvláštních věcí, vaše kočka bude nejspíš i zlobit s jídlem. Nejoblíbenější krmení jí náhle přestane zajímat a vy jí musíte odpustit, že jeden den se pořádně nacpe, ale další už nechce jíst zase vůbec. Svůj podíl na tom má také zvyšující se línání a spolykané chlupy při čištění kožíšku. V tom jí musíte také pomoci: než se převleče zimní kabátek do jarního, chvíli to trvá, tak je třeba kočku denně kartáčovat.