Uzavíratelné sáčky pro skladování ořechů a semínek

| | 0 Comments

Mnoho lidí již propadlo trendu zdravé výživy a to je moc dobře. Čím více lidí pečuje o své zdraví, tím pozitivnější je kolektivní vědomí lidstva a tím se také mění k lepšímu naše požadavky, tužby a životní styl. Více se přibližujeme sami k sobě a jeden k druhému.

mandle na prode

Do tohoto segmentu „lepšího životního stylu“ perfektně zapadají i ořechy a semínka. Existuje jich spousta druhů, vzpomeňme například arašídy, mandle, slunečnicová semínka, lněné semínko, sezam, vlašské a lískové ořechy, kešu a para ořechy a spousta jiných. Co druh, to pochoutka a hlavně zdravá pochoutka.

oříšky na stole

Velmi ovšem záleží na tom, jak je doma budeme skladovat, aby nám vydržely dlouho v potřebné jakosti. A zde nám mohou být nápomocné uzavíratelné sáčky se zipem či s jezdcem. A proč zrovna toto? Těch důvodů je několik:

Vytlačený vzduch – když byste nasypali oříšky do sklenice nebo dózy, bude v každé nádobě stále dostatek prostoru pro vzduchový polštář, který bude postupem času neblaze působit na jejich povrch. Plody budou zkrátka podléhat oxidaci a tím pádem žluknutí tukové složky. Jestliže ovšem vytlačíte ze zipových sáčků přebytečný vzduch (a můžete si pomoci třeba namočením sáčku s ořechy do vody), pak prodloužíte jejich trvanlivost.

Přizpůsobí se tvaru skladových prostor – a nezaberou tolik místa, jako kdybyste měli ořechy umístěné v krabičkách. Využijete zkrátka skladovací prostor do maxima.

Uvidíte, co je uvnitř – sáčky lze samozřejmě popisovat lihovým fixem nebo lepit samolepkami, ale obvykle to není nutné. Většinou jsou transparentní a dobře vidíte, co uvnitř je. Popisky se hodí spíše tam, kde to uvnitř není jednoznačné, jako např. rozdíl mezi ovesnými a špaldovými vločkami nebo amarantem a jáhlovými vločkami či quinoovými vločkami.

Jsou levné – uzavíratelné sáčky různých velikostí stupňů tuhosti koupíte doslova za pár korun, zatímco dózy jsou mnohem dražší. Dózy také musíte často umývat, když měníte jejich obsah, sáčky můžete umýt taktéž, anebo je jednoduše vyhodit nebo využít jako sáček na odpadky a tím si ušetřit práci s umýváním a vysoušením.