Uvažujete, že si vezmete od známých zvíře?

| | 0 Comments

Možná, že jste se dozvěděli, že vaši známí budou prodávat zvířátka, protože se mají velmi brzy narodit a oni by tolik zvířat mít doma nezvládli.

Je určitě rozdíl, jestli se bude jednat o křečka, psa nebo cokoliv jiného. Jsou zvířátka, která rozhodně nejsou tolik náročná a tak není problém se o ně postarat, ale jsou i taková, která náročná jsou a je potřeba jim věnovat mnoho péče. Už jen z toho důvodu by se měl člověk rozmyslet, jestli zvíře ano nebo ne.

pes a kočka

Mít v domácnosti nějaké zvířátko nemusí být zlé, protože pokud člověk bydlí sám, nějakou společnost jistě ocení. Pokud ale sami nebydlíte a bydlíte v malém bytě, měli byste si to raději rozmyslet, protože ve výsledku byste z toho nemuseli být nadšeni jak vy, tak i člověk, se kterým bydlíte.

Jestliže ale bydlíte v nějakém větším bytě a je dovoleno mít v daném domě zvířátka, určitě si nějaké malé zvířátko můžete pořídit.

Určitě stojí za zváženou, zda do bytu kupovat psa, kočku nebo jiné podobné zvíře. Taková zvířata se do bytů příliš nehodí, ale najdou se lidé, kteří něco takového v bytě chovají a jsou za to rádi. Něco takového je o tom, jak se k tomu postavíte. Pokud se zvířeti budete věnovat a budete s ním chodit ven, aby mělo nějaký pohyb, což je v případě psa rozhodně potřeba, pak ano, ale pokud na něco takového nebudete mít čas, raději si něco takového nepořizujte.

pes s kočkou

Pokud si člověk vezme nějaké zvíře od známého, má určitě jistotu v tom, že dané zvíře nebude z žádné množírny a nebude se tak stávat, že by bylo často nemocné a to dokonce tak, že byste museli být od rána do večera u zvěrolékaře. Lidem je obecně doporučeno, aby si koupili zvíře od někoho známého, než od cizího člověka, od kterého člověk mnohdy neví, co čekat. Jak se rozhodnete, bude jen na vaší osobě. Rozhodněte se ale moudře, aby se nestalo, že ve výsledku budete trpět nejen vy, ale i dané zvíře.