Uspořádejte svatbu v retro stylu

| | 0 Comments


Retro styl získal na svou stranu již mnoho příznivců a věnují se mu i lidé, kteří žádnou „retro“ dobu osobně neprožili. Důvody, proč se něčemu takovému vůbec věnujeme, bývají různé, ale zpravidla je jejich společným jmenovatelem touha po klidu a pohodě. Dnes je již všeobecně známo, že socialismus, ačkoli se o něm rozhlašuje řada nepříjemností, byl výrazně klidnější, než současná uspěchaná doba plná stresu a shonu, a že tehdy také měli lidé více času na sebe sama a na své přátele.

retro styl

V retro stylu lze uspořádat celou řadu slavností, nejčastěji oslavy narozenin, ale můžeme v tomto duchu zorganizovat i svatební obřad, respektive soukromou oslavu po samotném slavnostním aktu na městské či obecní radnici. Retro umožňuje využít celou řadu drobných i výraznějších prvků, kam patří oděvy, obuv, sportovní potřeby, zavazadla, bytové doplňky, nábytek, domácí spotřebiče či elektronika, ovšem nejvýraznější je vždy květinová výzdoba. Květiny – živé, sušené i umělé – by na retro slavnostech neměly chybět, květiny bývaly za socialismu velmi oblíbeným prvkem všech slavností, a co také nechybělo na tamních oslavách, byly umělé květy do vlasů.

květy ve vlasech

Květy ve vlasech výborně kontrastují s dívčím účesem, a ať už si zvolíte jakoukoli barvu či tvar květů, budou se hodit k vlasům blond, kaštanovým i výrazně tmavým. Nejkrásnější je květová výzdoba u vlasů dlouhých, rozpuštěných u vyčesaných do drdolu, anebo svázaných do copu, zde ovšem nemá význam někomu radit, protože každá žena či dívka má osobitý vkus a poradí si s květinovou výzdobou sama.

Na co byste ale neměli zapomínat, i při té vší parádě, je dostatečně výživné a zdravé občerstvení. Za socialismu se sice holdovalo bílému pečivu a sladkostem z řepného cukru, toto vám ale nedoporučujeme a v tomto směru byste v retro párty měli udělat výjimku. Dopřejte si raději sušené ovoce, ořechy, celozrnné pečivo, luštěninové pomazánky a kvalitní ovocné, pouze pasterizované koncentrované džusy.