Tyhle věci se po narození prvního dítěte zaručeně změní

| | 0 Comments

Mnoho lidí není připraveno na „vedlejší účinky“ a vlivy toho, že se jim narodí dítě. Hlavně první roky jeho života pro vás budou velkou změnou. Jaké věci, které vás nejspíš zatím ani nenapadly, se nejspíš změní?
pití brčkem

–          Zůstávání dlouho vzhůru
Celé noci vzhůru, užívání si života, sledování seriálů nonstop, páteční večery s kamarády na nejrůznějších akcích, nebo třeba jenom výborná knížka, která nás udrží vzhůru do časných hodin dalšího dne ráno. Tohle všechno bude vzdálená minulost, kterou si málem nebudete s příchodem potomka pamatovat. Zvlášť v prvních letech života dítěte budete rádi, pokud udržíte oči otevřené do desáté hodiny.

–          Ztratíte kontakt s mnoha lidmi
Tedy hlavně s těmi, kteří například miminko ještě nemají. Budete pro ně náhle ti nudní, co jsou pořád doma a nedělají nic jiného, než vyměňují plenky. A zároveň zjistíte, že si nemáte moc co říct, jelikož jste každý někde jinde. Samozřejmě na sebe vůbec nebudete mít čas. Na přátele se obrátíte s opatrnou prosbou, jestli by mohli děti pohlídat.

–          Váš Facebook bude strádat
Ještě před několika měsíc jste si neuměli představit, že sociální sítě nejsou zkontrolovány více než pár hodin. Dnes budete rádi, jestli vůbec budete mít čas přidat pár fotek za měsíc. A už to nebudou bláznivé večírky, fotky z klubů a kaváren se spoustou kamarádů. Už to ani nebudou dlouhé statusy o filozofii nebo politice či sociologii. Najednou bude váš facebook plný vašeho potomka, partnera, rodiny, možná domácího mazlíčka.

–          Vydržíte všechno
Všechny ty plenky, dětské zvratky, tohle všechno už přestáváte řešit. Viry, bakterie, bacily – to na vás nemůže. Neštítíte se jakékoliv špíny nebo nečistoty. Někdo to uklidit musí.
ručička miminka
–          Pořádek v domě
Pamatujete doby, kdy na zemi nesmělo být ani smítko, všechno se muselo lesknout a vaše šaty byly vždy vyprané a vyžehlené. Dneska přemýšlíte, jestli zvládnete alespoň umýt nádobí nebo zapnout pračku.