Služby operátorů nad zlato

| | 0 Comments

Náklady domácnosti nejsou zrovna nejmenší, největší položku tvoří bydlení, poté jídlo a hygienické potřeby, pojištění a další poplatky. Bez čeho se neobejdeme my a naši potomci, jsou mobily. S tím souvisí další mínusová položka v našem rodinném rozpočtu, i když v rámci rodiny se dají využívat různé výhodné tarify, i tak se dá říci, že služby mobilních operátorů nepatří zrovna mezi ty nejlevnější.
bezdrátový signál
Bohužel tomu tak je, v porovnání s našimi zahraničními sousedy jsou ceny nadsazené, bohužel v náš neprospěch. Naši tři největší mobilní operátoři poskytují služby již řadu let a jedno mají společné, jsou až příliš drazí.
V posledních několika málo letech sice došlo k mírnému zlepšení, ale ještě nižší ceny by jistě uvítal nejeden ze zákazníků. To, že částka, kterou jsme hradili za to, že můžeme volat, psát SMS apod., byla hodně nadsazená, samo za sebe hovoří snížení na polovinu částky jedním z operátorů. Ovšem nic není zadarmo, jak se říká „nechci slevu zadarmo“, v případě přechodu k jiné telefonní společnosti, kdy jste vázáni smlouvou, vás může dohnat nemalá pokuta.
iphone 6
Pokud se k tomuto kroku odhodláte, ať už je to z jakéhokoliv důvodu, pak si vše promyslete, spočítejte, zjistěte, jak byste na tom byli jinde, porovnávejte. Odchod jinam nechte až jako poslední možnost. Společnosti si konkurují a snaží se přetahovat si zákazníky. Na internetu najdete srovnávače tarifů, které vám předběžně napoví, co od koho očekávat. Běžná zkušenost je, že pokud svého operátora požádáte o ukončení, najednou z čista jasna přijde s nabídkou, která je opravdu výhodná a bude se vás díky ní snažit udržet. Nebojte se ozvat a zkusit o tarifu polemizovat, jde přeci jen o vaše peníze, za které chcete kvalitní službu. Rozhodně nekývněte hned na první nabídku, která vám bude přednesena.
Nezbývá než doufat, že do budoucna snad budou služby operátorů adekvátnější v poměrů ke mzdám běžných občanů.