Robotický vysavač

| | 0 Comments

Výborný pomocník do velké domácnosti. Určitě jej ocení majitelé mazlíčků, velké rodiny s mnoha členy, velmi zaměstnaní dospělí, kteří nemají čas na dennodenní úklid a vlastně jej ocení všichni, kteří doma „žijí“. Představa, že člověk odchází, no spíše pospíchá, po snídani z domu a zapne jedním stiskem tlačítka takového pomocníka, je úžasná.

Robotický vysavačse sám orientuje v prostoru. Vyhýbá se překážkám a uklízí nečistoty. Nemá tak silný filtr jako klasický velký stroj, ale drobky, zvířecí chlupy, vlasy a jiná smítka hravě posbírá. Po jeho úklidu je minimálně byt či dům naoko dokonale čistý, mluvíme-li o podlaze. Nenahradí však dokonalý úklid běžným vysavačem, který je potřeba čas od času provést. Zákazníky po zakoupení tohoto přístroje obvykle pějí chvály a produkt nevrací.

I tento stroj má své mouchy:
1. nedokáže vysát roh místnosti– vzhledem ke kulatému tvaru, je pro něj roh nedostupnou oblastí. Třeba časem vývojáři přijdou s funkcí vysunutí přídavných delších štětin či kartáčku a tento nedostatek tím odstraní

2. květináče jsou problém– a nejen ty. Překážku sice objede, ale nevysaje těsně kolem. U levnějších modelů se bohužel může stát i to, že do stojící věci na podlaze vysavač narazí a tím ji vyklopí či ji tlačí před sebou. Pak majitelům bytů a domů může připadat, že jim někdo nezvaný přemisťuje věci či že se u nich doma vyskytují paranormální jevy.

3. malý sběrný koš– jejich tělo je malé, a tak je nutné koš často vysypávat. Dražší modely mají schopnost koš vysypat samy.

4. snadno se vybijí– musí se často dobíjet. Jsou však schopny se na dobíjecí stanici dopravit sami a po naplnění baterie opět pokračovat v práci, přesně tam, kde přestaly. Nevysávají tedy stále tu samou místnost dokola.

5. koberce a předložky– bohužel je to pro ně nedostupná plocha. Dobře uklidí holé podlahy a dlažbu.

6. kabely – povalující se kabely kolem zdí a nábytku jsou dobrým lapačem robotického vysavače. Často se do nich zamotají a nemohou pokračovat v práci.

Je tedy jasné, že aby tento produkt dostál svému jméno a odvedl dobrou práci, je nutné nejprve zabezpečit odpovídající podmínky. Odstranit či těsně upevnit kabely, květináče, vázy, sošky apod. vyzdvihnout na nábytek. Misky od zvířat umístit na tác a předejít rozlití vody. Koberce, rohože, předložky, běhouny a další nejlépe úplně odebrat z domácnosti. Nejen, že i vy budete mít jednodušší týdenní úklid, ale zbavíte se roztočů a snížíte výskyt možných či již propuknutých alergií na minimum. Robotický vysavač je určitě skvělým pomocníkem a dle některých lidí i super hračkou pro domácí mazlíčky.