Originální a vkusné dekorace do bytu

| | 0 Comments

Dekorace běžně dostupné v obchodech jsou mnohdy propracované a na pohled pěkné. Ovšem existují i některé způsoby, jak si oživit svůj byt, aniž byste potřebovali trávit hodiny v obchodech.
 závěsný osvětlení
Žárovky
Žárovky jsou vkusným doplňkem, působí jednoduše a kouzelně. Můžete využít žárovku jako lampičku – tento typ lamp můžete sehnat v běžně dostupném obchodě s nábytkem. Ovšem žárovky mohou ozdobit vaši místnost i jinak. Stačí, když si ponecháte pouze baňku žárovky a dovnitř vložíte hlínu a rostlinu. Poté stačí zavěsit na nit a vkusná dekorace je hotová.
Malý tip: pokud baňku řádně očistíte, můžete ji využít jako nádobu na drink, do kterého vložíte brčko.
 
Vajíčka
Vajíčka jsou sice především velikonoční výzdobou, ale mohou vykouzlit úsměv v průběhu celého jara. Opět se totiž dají využít jako malé vázičky pro květiny, nebo malé misky, do kterých můžete vložit drobné sladkosti. Větší efekt bude mít vložení většího květu, který se stane výrazným prvkem výzdoby.
cd disk
 
Žebřík na stěně
Pokud máte starý žebřík, na který by se strachoval vystoupat i ten nejodvážnější z vás, můžete jej využít jako příjemný doplněk. Připevněte jej ke stěně a poskládejte na něj větší zelené rostliny a malé dekorace. Váš pokoj bude působit více přírodně a útulně.
 
Nevšední stolky
Váš televizní stolek nemusí být nutně nový a moderní. Můžete popřemýšlet nad něčím nevšedním, kupříkladu staré šicí stroje jsou velmi vítaným prvkem. Stačí navrch položit desku a originální stolek na pití a noviny je hotov. Stejně tak se více a více můžete setkat s velkými cívkami, které nemusíte nijak upravovat, stačí položit na místo, kde ji chcete mít a s květinou uprostřed je práce hotová.
 
Stará CD
CD mohou mít několikeré využití. Mohou sloužit jako dekorace na stěnu, buď zavěšená na lanku, nebo připevněná ke zdi. Službu prokážou i na stole, kde mohou působit jako originální tácek na nápoj.
A pokud chcete být opravdu originální a máte šikovné ruce, můžete z nastříhaných kusů vytvořit blýskavé koláže na rámu zrcadla či podložce.