Ohřev vody v rodinném domě

| | 0 Comments


Ve většině domů si musíme ohřev vody zajistit sami, a proto hledáme nejvýhodnější řešení. Tím může být fotovoltaika, takže ušetříme peníze za elektřinu.

Ohřev vody v rodinném domě

Nejvýhodnější řešení

Bez teplé vody to doma rozhodně nejde, protože v ní třeba umýváme nádobí a koupeme se, přičemž v panelových domech samotný nájemce či majitel daného bytu nic řešit nemusí. U rodinných domů bývá napojena jen studená voda, takže ohřev si už zajišťujeme sami. Ten něco stojí, a proto musíme na finanční částku myslet už při zařizování. Možností je hned několik, ale konečná volba je rozhodně na nás. Ohřev může být zajištěn elektřinou, kdy máme akumulační či zásobníkové ohřívače.

vodovodní potrubí

V akumulačních je voda ohřívána okamžitě, ovšem vzhledem ke spotřebě nemusí být finančně výhodné. Pokud máte doma tepelné čerpadlo, tak je to vhodné zařízení i pro ohřev vody, díky čemuž ušetříme dost peněz. Volba se rozhodně odvíjí podle spotřeby naší domácnosti, takže k výběru musíme přistupovat individuálně. Kromě nákupu ohřívače musíme mít také šikovného odborníka, jenž nám všechno zapojí, jak má být.

Použití fotovoltaiky

Dříve byli fotovoltaické panely dost drahé, což už dnes neplatí, a navíc dosahují mnohem vyšší účinnosti, takže to může být ideální řešení pro spoustu nemovitostí. I pro Vás může být ohřev vody fotovoltaikou způsobem, jak ušetřit dost financí a využívat hezky nezávisle slunečního záření, což obnovitelný zdroj, takže neškodí nijak naší planetě. Tento typ ohřevu může fungovat tak, že budeme mít fotovoltaické panely, jež budou vyrábět elektřinu a posílat ji do akumulačního ohřívače vody, jenž udržuje určitou její teplotu.

fotovoltaické panely

Ohřívače mají mnohdy dvě spirály, kdy první je napojena na fotovoltaiku a druhá na klasickou síť, aby byl zajištěn ohřev i když nám zrovna nesvítí Slunce. Fotovoltaiku pro výrobu elektřiny do domácnosti tak využijeme k dalšímu účelu, čímž můžeme docílit snížení návratnosti počáteční investice. Samotné ohřívače jsou speciální zařízení řazené podle výkonu, abychom mohli zvolte do dané nemovitosti ten nejvhodnější.