Na dovolenou s telefonem navíc!

| | 0 Comments

Je to jednoduché, například v Chorvatsku můžete mnohem lépe využívat místní služby, a to jednoduše proto, že se vám to vyplatí. Ze zkušeností těch, kteří cestují, se to vyplatí hlavně v případě, kdy podnikáte dlouhé a únavné cesty, třeba i s dětmi.
karavan v noci
 
Pravdou je, že pokud máte zkušenost s cestováním s dětmi, víte, že na cestu je super je zabavit díky možnosti využití internetu. Online svět je na tyto případy úplně dělaný. Protože, co si budeme říkat, například dvanácti hodinová cesta může děti nudit tak, že začnou být protivné, nudí se, vymýšlí a kroutí se v autě tak, že se to někdy prostě jen těžko vydrží v klidu. Svým ratolestem však můžete dopřát zábavu v podobě sledování pohádek a dalších videí. Jenže tolik pohádek, aby si dítě vybralo zrovna tu, na kterou má aktuálně náladu, určitě do vašeho tabletu nenacpete, a proto rádi sáhnete po online světě a najdete mu tu, kterou si zrovna umane.
 
Zrovna však sledování videí například na YouTube vám sežere tolik dat, že data vašeho tarifu zmizí rychleji než pára nad hrncem. Když pomineme to, že děti nebudou mít tedy na co koukat na té dlouhé cestě, taky si musíme uvědomit, že budete třeba vy sami potřebovat najít nějaké informace vážící se k destinaci či budete potřebovat použít navigaci, abyste rychleji a snadno trefili tam, kam máte namířeno.
kufr a pas
Navýšení množství dat
V případě, že se vám stane to, že data vyčerpáte, můžete si samozřejmě jistě data navýšit. To vás bude stát další peníze a stejně objem nebude tak velký, abyste si vystačili bez problémů po celou dobu vaší dovolené.
Jak situaci vyřešit?
•        Jeden telefon navíc
Můžete si s sebou prozřetelně přibalit jeden chytrý telefon navíc, do kterého vložíte místní SIM kartu.
•        Tablet se SIM slotem
Pokud nemáte žádný smartphone navíc, což se dá předpokládat, ověřte si, zda do vašeho tabletu je možné vložit SIM kartu a můžete využít na místní síti data právě pro tento přístroj. Půjdou vám jak videa pro zabavení děti a sebe na dlouhé cestě, tak navigace a další aplikace, které chcete využívat.
•        Buďte chvíli místním uživatelem
Pokud ani jedna z uvedených variant nepřichází v úvahu, prostě vaší SIM vypojte a používejte chvíli místní služby. Ono se to nezblázní, když nebudete na chvíli dostupní pro každého, kdo si umane vám zrovna volat!