Menstruační kalhotky a vše kolem nich

| | 0 Comments


Za posledních několik desítek let se téma menstruace hodně posunulo kupředu. Zatímco dříve to bylo velké tabu, o kterém se nemluvilo. Dnes už se o tomto tématu mluví daleko více. Mladé dívky jsou informovány již na základní škole ve věku, než přijde jejich první menstruace. Edukováni v této oblasti je důležité, aby se mohlo vyvíjet správné pohlavní zdraví mladých dívek.

Velmi kupředu šel i vývoj menstruačních pomůcek. Zatímco ještě pár století zpět neexistovali prakticky žádné, zatímco dnes mají ženy na výběr z mnoha možností. Vložky, tampóny, menstruační kalíšek nebo menstruační kalhotky.

menstruační pomůcky

Menstruační kalhotky jsou vynálezem posledních pár let a mnoha ženám usnadnili menstruaci jako nic předtím. Z hlediska menstruačních pomůcek jsou tím nejjednodušším na nošení a z hlediska údržby také tou nejjednodušší variantou, pokud tedy nepočítáme jednorázové menstruační pomůcky, které po použití vyhodíme.

Ale v tom právě spousta lidí vidí problém. V dnešní době, která se snaží zamezit jednorázovým produktům, které zahlcují zemi zbytečným odpadem, stále více žen přechází na menstruační pomůcky, které nejsou jednorázové a mají opakované využití.

kalhotky

Menstruační kalhotky nejsou v nošení o moc jiné, než normální spodní prádlo, které nosíte každý den. V době menstruace si prostě kalhotky natáhnete, přes ně další oblečení a můžete dále fungovat.

Jak je to možné? Menstruační kalhotky v sobě skrývají tři vrstvy. První vrstva je sací, která do sebe nasaje menstruační tekutinu a udrží vás v suchu. Druhá vrstva je absorpční, která do sebe krev absorbuje a nedovolí ji, aby protekla na vaše oblečení. Třetí vrstva je antibakteriální. Ta zabraňuje množení bakterií a tím i vzniku nepříjemného zápachu.

Kalhotky se poté vyperou stejně, jako jiné oblečení a můžete je zase používat. Velmi snadné a jednoduché!