Méně obvyklá, ale účelná řešení vestavěných skříní

| | 0 Comments

Vestavěná skříň v podkroví

Podkrovní místnosti nemívají standardní profil obytných ploch, jaké známe v přízemí domů, či v běžných městských bytech, zpravidla tu najdeme zkosené stěny, otevřené krokvové trámy, různé výklenky, šikmé rohy, neobvykle řešené stropy, snížené profily a přepažené části prostoru, kam by dobře zapadl nějaký na míru zhotovený nábytek. Podkroví jsou jako dělaná pro vestavěné skříně Sten-skrine, je tu mnoho rozmanitých možností, jak místnost uzavřít do útulného prostředí, co nejméně rušivě, a to je možné kupříkladu posuvnými dveřmi. Doplníte-li je zrcadlem a předsazenou vzrostlou palmou, můžete vytvořit velmi dekorativní prvek, kam se budete rádi uchylovat k odpočinku.

podkrovní místnost

Vestavba v podkroví má výhodu v tom, že tu využijete zcela bezezbytku veškerý uzavřený prostor, který byste jinak stěží vyplnili něčím účelným a zároveň vkusným. A pokud netrváte na hloubce skříní přes 60 cm kvůli šatním ramínkům, může být úložný prostor i poměrně úzký.

Vestavba pod schodištěm

Schodnicová či desková schodiště mají jednu podstatnou nevýhodu, a sice zabírají velmi mnoho volného prostoru, čímž vzniká mrtvý, stěží využitelný kout, navíc nedostatečně osvětlený. Neukrajujte vestavěnou skříní zbytečně místo v ložnici a zkuste přijmout návrh řešení uzavření schodiště do účelného celku. Skříň s posuvnými dveřmi pod schody – to je podobné řešení, jaké se nabízí v podkroví, tedy stoprocentně zužitkovaný prostor, který pojme v mnoha případech jak oděvy, tak i obuv a úklidové prostředky.

byt se schodištěm

Úložný prostor v předsíni

Předsíně v malých bytech, to je ideální způsob, jak ušetřit prostor a necítit se v takovém prostředí příliš sevření. Předsíň zaplněná věcmi až ke stropu vám jistě vadit nebude, vše zůstane na jednom místě, snadno se tu zorientujete a obývací pokoj a ložnici si zařídíte tak, aby poskytovaly více radosti ze života, třeba s dostatkem pokojových rostlin, s nimiž se v místnosti lépe udrží čerstvý, ionizovaný vzduch.