Levné mobilní domy? Proč ne?

| | 0 Comments

Mobilní dům si můžete pořídit jako zcela novou stavbu. Existuje dokonce reálná možnost, nechat si na přání upravit dispozice mobilního domu. Své přání si také můžete splnit v tomto případě i ve vzhledu fasády, střešní krytiny, síle izolace nebo kvalitě oken. Volba barevných kombinací lze také provést na přání zákazníka.

mobilní dům

V takových případech musíte ale počítat s tím, že úpravy na přání se nutně projeví v ceně postaveného domku. Pokud plánujete v mobilním domku trvale a dlouhodobě bydlet, asi se investice navíc vyplatí. Cena domku i po vašich úpravách se zdaleka nepřiblíží ceně, nově postaveného, klasického domu.

Jenže je velká množina zákazníků, kteří mobilní domek zvažují koupit jako alternativní řešení místo zahradní chatky, nebo jen jako rekreační domek. Někteří zákazníci chtějí pouze využít základní konstrukci mobilního domku a sami si jej pak plánují předělat k obrazu svému. Tito zákazníci určitě budou volit levnější a levné mobilní domy.

Mobilní domy levně lze zakoupit především ty sezonní a samozřejmě použité.

Interiér staršího domku

Sezonní neznamená, že byste v nich nemohli třeba v zimě trávit několik dní. Mají vytápění a vše co k tomu patří. Jejich slabinou je menší izolace. Takže dům sice vytopíte, ale jen díky vyšší spotřebě energií. Jsou zákazníci, kteří si koupí levný mobilní domek a když jej mají usazený na pozemku, vymění okna za energeticky úsporná a celý domek obloží desítkou polystyrenem. Za poměrně nízké investice sezonní domek předělají na ten, který se dá pohodlně využívat po celý rok.

Pokud nechcete mobilní domek obývat celoročně, chcete například jen domek na svou zahrádku, nebo do svého autokempu u přehrady, je sezonní varianta pro vás ta pravá. Nízké pořizovací náklady, velice zachovalý stav, pohodlí pro vás či zákazníky. To jsou argumenty pro koupi staršího, ale velice levného domku. Jeho pořizovací cena může být kolem 150 tisíc korun. Pro zahradní domek, či chatku do autokempu je tato cena více než přijatelná.