Krejčovská panna nejen jako dekorace

| | 0 Comments

Umělé krejčovské panny jsou dnes mezi laiky téměř zapomenutý pomocník. Ovšem mezi milovníky šití je krejčovská panna, někdy nazývána také jako busta, stále velmi potřebný a praktický pomocník, který je hojně používán už od středověku. Využijí ji profesionální švadleny, krejčí nebo ti, kteří mají šití jako vášnivého koníčka. Nepohrdnou jí ani módní návrháři či stylisti.

krejčovské panny

Busta se může využívat na vyzkoušení výrobku na postavě a případné dodělání detailů modelu. Sešpendlení kusů látky dohromady či na představení si, jak výsledek na postavě bude vypadat. Je to velmi záslužný pomocník, protože efekt na postavě je ten cílený a může být mnohdy jiný než pouze na ramínku.

Ve středověku bývali krejčovské panny vyráběny ze dřeva. Dnes již takové modely nejsou běžné. Švadleny si v dnešní době pořizují kovové panny, ale nejčastější varianta bývá plastová potažená měkkou vložkou pro snadné zapichování špendlíků.

barevná krejčovská panna

Na webových stránkách nalezneme krejčovské panny všeho druhu – pánské, dámské i dětské. Vymoženost moderní doby v tomto ohledu je nastavitelná busta. Pomáhá švadlenám upravit si pannu předně podle modelky v oblasti krku, pasu a boků a tím se přizpůsobit individuálním rozměrům. I tuto novinku zde nalezneme.

Tato stránka s krejčovskými pannami nabízí široké spektrum. Většinou se zde nachází plastové busty bílé či černé barvy. Lze si ale dokoupit jinak barevné potahy a tím je možné měnit barvu panny dle libosti a potřeby. Zákazník se také může rozhodnout mezi dřevěným nebo kovovým stojanem. Tyto krejčovské panny disponují nízkou hmotností a vysokou odolností. Seženeme zde i výstavní kovovou pannu, na které pohodlně předvedete všechny své modely.

Důvěryhodnost stránky je zajištěna velkým počtem kladných recenzí. Mezi další výhodou tohoto webu je velké množství výdejních míst a široký sortiment produktů.