K těžbě bitcoinů potřebujete speciální zařízení

| | 0 Comments

Byť jsou bitcoiny tématem, o kterém se v dnešním světě hodně mluví, stále někteří z nás vlastně nevědí, co si pod tímto pojmem mají představit. Bitcoin je virtuální měna. Dá se těžit pomocí speciálního zařízení. Její hodnota není známá a nedá se ovlivnit, avšak často se přepočítává na americké dolary. Podle toho velice rychle poznáte, jakou má asi aktuální hodnotu. Cena bitcoinu se za jeho působnost šplhá stále nahoru a nikdo neví, kde se jeho celková hodnota zastaví. Nevlastní ji ani vlády, ani státy a nemohou tuto virtuální měnu žádným způsobem ovlivňovat ani banky, či nějací jedinci. Je založená na transakcích. Tyto transakce provádí účastníci celého procesu, a proto je to pohyblivá oblast, která se nedá ani zfalšovat, ani padělat. Bitcoiny se pohybují v plně centralizované a samostatné síti. Ta se nazývá peer to peer.

bit mince

Těžba bitcoinu tak znamená potvrzování transakcí v této specifické síti. Síť nemá žádný základní nebo konečný počítač, jedná se o virtuální oblast.

Jak provádět těžbu bitcoinu?

K těžbě bitcoinu budete potřebovat speciální zařízení nazývané jako asic miner nebo btc miner .

V minulosti k těžbě stačil výkonný počítač, ale to je v moderním světě již dávnou historií a proto potřebujeme speciální zařízení. Na trhu jsou k dostání různé bitcoin minery.Bitcoin miner je vlastně jakési těžební zařízení. Nabízí se upravené minery se speciálními asic čipy. Díky těmto prvkům budete těžit ještě rychleji a efektivněji. Jakmile budete mít dostatek potvrzených transakcí, získáte bitcoin. Záleží samozřejmě také na tom, jak kvalitní a rychlé zařízení si pořídíte.
Těžba bitcoinů se označuje jako bitcoin mining. Pomocí zařízení je to automatická věc. Bitcoiny získáváte na základně potvrzených transakcí, které provede vaše profesionální zařízení. Pak získáte bitcoin.

decentrilizované

Pool znamená větší potenciál

Pooly znamenají centrály, kde se nachází mnoho takovýchto zařízení, které se věnují těžbě. K takovémuto poolu tedy nějaké centrále se můžete připojit a získat vyšší šanci k získání bitcoinů. Výdělek se rozpočítává na základě výkonu jednotlivých zařízení, která však dohromady zaručují vyšší efektivnost těžby.