Je vhodné kupovat dětem značkové oblečení?

| | 0 Comments

Pro mnoho párů neexistuje šťastnější okamžik, než když se jim narodí dítě. Stejně jako mnoho jiných savců, především pak sociálních druhů, máme silný instinkt děti chránit, zvláště pokud jsou naše. A také jim dopřát to nejlepší.

 

To samozřejmě má kořeny u našich lovecko-sběračských předků, kdy děti, které dostávaly nejlepší jídlo byly silnější a zdravější, a tudíž měly lepší šanci na přežití. Stejně tomu bylo i s oblečením – čím kvalitnější bylo, tím lépe bylo dítě chráněno a tím se opět zvyšovala pravděpodobnost, že se dožije dospělosti. A vzhledem k tomu, že lidé rodí obvykle pouze jedno dítě, a pak stráví mnoho dalších let jeho výchovou a výukou, je jasné, že je nutné chránit každého jednotlivce.

 

sušení dětského oblečení

 

Tyto instinkty nás neopustily ani dnes, i když na nich dnes již v naprosté většině případů nezávisí přežití našeho potomka. Někteří rodiče je však ženou do extrémů. Příkladem může být kupování značkového oblečení i pro ty nejmenší. Jistě není třeba říkat, že to rozhodně není nejlevnější záležitost. Navíc to často dělají především proto, aby se mohli pochlubit, že na to mají a ukázat ostatním, že jejich synek či dcerka budou mít již od začátku pouze to nejlepší.

 

klasický slušivý komplet pro kojence

 

Sentiment je to samozřejmě pěkný, avšak nebere v úvahu hned několik věcí. Tou důležitou je, že u dětského oblečení nezáleží na značce, ale na kvalitě. A ačkoliv ty nejznámější oděvní společnosti vyrábí kvalitní produkty, můžeme najít takové, které mají stejnou kvalitu, a to za mnohem nižší cenu.

 

Dále je zde také fakt, že děti v tomto věku velmi rychle rostou. Cokoliv jim tedy koupíme, jim bude velmi brzy malé. A ačkoliv děti by rozhodně měly mít kvalitní oblečení, je jasné, že utrácet horentní sumy za to značkové se příliš nevyplatí, když vezmeme v úvahu, že jej bude nosit skutečně jen krátkou dobu.

 

Také je zde skutečnost, že děti, zvláště ty nejmenší, nejsou zrovna nejčistší. Často si sahají všude zapatlanýma rukama a nejsou nejspořádanější jedlíci. Také se batolí kamkoliv, bez ohledu na to, zda se někde zachytí. Výsledkem je každodenně špinavé a někdy i potrhané oblečení. A denní praní mnoho značkového prádla nevydrží, nehledě na to, že záplaty poněkud pozmění jeho vzhled. S tím vším je pak třeba při výběru počítat.