Jaké prohlížeče můžeme v dnešní době použít?

| | 0 Comments


Někdy po roce 2000 vznikl všemi používaný a známý prohlížeč, Internet Explorer. Byl známý svou nepříliš pozitivní pověstí, která vycházela z pomalého načítání a neustálých záseků. Většina z nás si tedy tento prohlížeč pamatuje spíše pod negativní záštitou. Po několika letech ale tento prohlížeč prošel mnoha změnami a třeba při verzi Windows 7 fungoval mnohem lépe a dal se využít ke každodenní práci.

hledání na internetu

Několik let už je tu mezi námi systém Windows 10, který je podle Microsoftu, také posledním operačním systémem, který vytvoří. Toho se také drží a zveřejňují pouze aktualizace systému a různé vychytávky. Také se vznikem tohoto operačního systému přišel i nový prohlížeč. Takzvaný Microsoft Edge.

Někteří říkají, že Edge je pouze převlečený Explorer. Což samozřejmě není pravda. Celý tento prohlížeč je postaven pro kompatibilní funkčnost s Windows 10. Tvůrci tvrdí, že jejich cílem bylo hlavně vytvořit rychlý prohlížeč se zvláštními funkcemi a lehkou ovladatelností. Což se také v mnoha ohledech podařilo. Stejně ale někteří lidé používají různé prohlížeče, protože se jim zdají prostě lepší.
Připojení k síti

Mezi ně patří například Google Chrome, Mozzila Firefox, Opera a mnoho dalších. Google Chrome byl a je velice populárním prohlížečem. Je velice stabilní a vzhledově vyhovující uživateli. Mnoho uživatelů tvrdí, že chrome je nejrychlejším prohlížečem ze všech. Nezávislé testy však ukázaly, že Edge se drží na špici, co se rychlosti týče.

Záleží také na tom, jaký stroj používáme. Koupili jsme ho originálně s Windows 10? Máme přeinstalovaný Windows 10? Používáme jiný operační systém? Na těchto všech faktorech velmi záleží. Jak zjistit, který prohlížeč je pro vás ten nejlepší? Jednoduše si sedněte k počítači a vyzkoušejte. Nebo prostě vezměte ten, na který jste zvyklí. Někteří uživatelé ani nemusí mezi různými prohlížeči cítit rozdíl, protože je nevyužívají na speciální činnosti, jako třeba nahrávání videí na různé platformy, stahování velkých objemů dat, práce s online programy a podobně.