Jak správně vybrat lednici?

| | 0 Comments

Chladničky jsou nedílnou součástí naprosté většiny našich domácností už dlouhá desetiletí, a zvláště v parných létech si nedokážeme představit, že bychom se bez nich obešli. Vzhledem k tomu, že výběr lednice je dnes skutečně velice široký, je nutné se umět v nabídce dostatečným způsobem orientovat. K tomu by mohl napomoci i tento článek.
barevné ledničky
–        Základním kritériem většiny lidí je samozřejmě cena. Lednice samy o sobě nejsou příliš levné, i když některé modely se dají pořídit za slušné peníze. Obecně však platí, že čím nižší cena, tím také horší chladnička. Některé výjimky potvrzují pravidlo, ale obvykle se jedná o modely, které jsou určeny pro výprodej nebo zrovna probíhá slevová akce.
–        Velikost je samozřejmě také poměrně důležitá při výběru. Přeci jen si do malého kamrlíku nevyberete obrovskou americkou lednici. Platí to ale i naopak. Pokud je vás v domácnosti hodně, asi s malými rozměry příliš nespokojíte. Pro širokou rodinu je vhodné koupit větší typ lednice, ideálně pak americký model, do které ho se vleze skutečně hodně věcí. Navíc tyto druhy chladniček umí dělat i skvělé limonády nebo ledovou tříšť.
žába v lednici
–        Zapomínat byste při koupi neměli ani na takové detaily jako je spotřeba, v tomto případě hlavně spotřeba elektrické energie. Dnes již jen stěží koupíte modely, které jsou vyloženě velkými žrouty elektřiny, ale existují i typy, které se vám z dlouhodobého hlediska mohou poměrně hodně prodražit. Z toho důvodu je vždy lepší sáhnout po chladničce, která je úsporná. Obvykle sice stojí více, ale každá vynaložená koruna navíc se v tomto případě rozhodně vyplatí. Pokud zvolíte výrobek označený štítkem A+ nebo dokonce A++, ušetříte na spotřebě elektřiny nemalé peníze. To platí samozřejmě nejen pro lednice, ale i pro další spotřebiče do kuchyně nebo do obýváků. Berte ale v potaz, že lednice, na rozdíl třeba od televize, jede v podstatě nonstop.