Jak si zjednodušit život s vozem z autopůjčovny (nejen) v Praze 8

| | 0 Comments

Život si lze usnadnit mnoha způsoby a jedním z nich je i méně starostí v souvislosti s provozem vozidla.

Když nakoupíte do svého příbytku nábytek, koberce, domácí spotřebiče – to vše vám doma obvykle spolehlivě plní svou funkci, aniž by to vyžadovalo nějakou přehnanou údržbu (pokud se nevyskytne nějaká výrobní vada, ale to je na jiné téma). U automobilu jde ovšem o zcela odlišnou záležitost – vozidla jsou velmi extrémně namáhána při vysokých rychlostech a při extrémních povětrnostních podmínkách (ostré slunce, vítr, déšť, mráz, ledovka, sníh), což se pak projevuje na jejich opotřebování a investicích do náhradních dílů.

večerní provoz

Provoz vozidla vás však stojí i další peníze v souvislosti s povinným ručením, havarijní pojistkou, kontrolami STK, výměnou oleje, pneumatik, brzdové kapaliny a dalších provozních tekutin. Udržovat vůz v pořádku, aby byl způsobilý po technické stránce a zároveň plnil všechna ustanovení právního řádu, je velmi finančně náročné i u ojetin.

kabina vozu Mercedes

Pronájem vozu život opravdu zjednoduší – někteří lidé již přišli na to, že pokud vyloženě nepotřebují auto denně např. na jízdu do zaměstnání z odlehlého venkova, je pro ně výhodnější si jej občas pronajmout za různými účely – na dovolenou, na víkendové akce, na velké nákupy, oslavy atp. vyhnete se tak pratelným režijním platbám a snadno si spočítáte tu úsporu na obyčejné kalkulačce. Další úspora je psychická – žádné nerváky, protože pronajaté vozy jsou v perfektním technickém stavu (tedy měly by být) a vy se jen soustředíte na svůj plán jízdy.

Jak si život zkomplikovat

Nepleťte si, prosím, pronájem vozu z autopůjčovny v Praze 8 s pronájmem bydlení. Být ve vlastním domě, nebo alespoň bytě, je vždy výhodnější z mnoha důvodů. Je to totiž vaše střecha nad hlavou a jen vy rozhodujete, jak s ní naložit. Je to nemovitost a na tu se jinak pohlíží, než na movitý majetek. Svůj vlastní dům si můžete přizpůsobit podle svého, změnit způsob vytápění, dodávku elektrické energie z fotovoltaiky, pitnou vodu z vlastní studny a samozřejmě i svou vlastní koncepci zahrady. Přizpůsobit si bydlení sami sobě a ještě ušetřit na nájemném, je jedním z životních kroků, který můžeme doporučit každému z vás.