Jak ochránit nově vybudované hřiště

| | 0 Comments

Sousedská hlídka

Pokud máte se sousedy dobré vztahy, není nic jednoduššího. Domluvte se s nimi, že ho budete všichni hlídat, dávat na něj pozor. Dost často se stává, že sem chodí lidé krást různé součástky, které následně prodají. Případně by se sem mohl zatoulat člověk, který by zde chtěl ničit dětské atrakce. Jestliže by se stalo, že by ho někdo ničil pravidelně, domluvte se na noční hlídce. Každou noc by někdo zůstával vzhůru a hlídal.

hrad z písku

Kamery

Mohou pomoci předcházet trestním činům a vandalismu. Případného ničitele by mohly zastrašit. Pomohou Vám dopadnout pachatele rychleji. Budete mít důkazy o tom, že se zde něco děje. Nebudete muset obviňovat děti, které si sem chodí hrát.

Plot

Plot je první překážkou pro zloděje, či psa. Pes by tam mohl udělat nepořádek. Nižší plot by mohl pomoci před zvířaty. Člověka by plot nezastavil, kdyby měl špatné úmysly. Buď by plot přelezl, nebo by našel způsob, jak se přes něj dostat.

Policejní hlídka

Můžete zkusit zajít na úřad a domluvit se zde. Úřad by se měl pokusit domluvit s policií. Ta by mohla při jejich pravidelné hlídce kontrolovat i hřiště, zda se zde neděje něco špatného. Pokud byste nechtěli jít na úřad, můžete zajít přímo na policii a nahlásit pravidelné ničení.

dívky na hřišti

Závada

Pokud si nějaké všimnete, nahlaste to správci . Ten by měl vadu opravit, či věc zrenovovat a uvést do původního stavu. Informujte o závadě děti a jejich rodiče. Vyvěste papír s varováním. Nahlaste závadu co nejdříve, než se někomu něco stane. Budete tak předcházet újmě na zdraví dětí, či rodičů.

Ochrana

Pokud zde uvidíte vandaly, přivolejte policii. Samostatně nikdy nejednejte! Nemůžete vědět, co by se Vám mohlo stát, pokud byste se jim postavili samostatně, bez podpory okolí, či jiných lidí.

Vždy je lepší pro ochranu něco udělat, než nedělat nic. Nebuďte jen přihlížejícím. Jednejte tak, jak Vám přijde správné, abyste zamezili špatným činům.