Firma bez svého zázemí

| | 0 Comments

Práce na homeofficu

Tento typ pracovního poměru se stále více rozšiřuje, přičemž není se čemu divit, protože pro firmy je to výhodné. Nejčastěji se jedná o kancelářské prostory, kdy lidé pracují zejména přes počítač. Když společnost nechá své zaměstnance pracovat z domu, tak ušetříme za energie, opravy, správu nemovitosti, nájem a řadu dalších věcí. Měsíčně to dělá dost peněz. Z pohledu zaměstnance je to zase výhodné v tom, že nemusíme nikam cestovat a máme své soukromí s klidem.

práce z domu

Za pomocí internetu se dají data snadno sdílet, takže zde problém není. Horší už je to třeba s kolektivem, protože s kolegy můžeme hovořit přes videohovory, ale někomu právě mnohem více vyhovuje osobní schůzka a mít možnost být v kolektivu. Zároveň ne každý bere paci z domu zodpovědně, protože jsem doma, s čímž se pojí příjemné prostředí, jenž zároveň obýváme ve volném čase, což pro mnohé není pro práci vůbec motivační a svou práci neplní, jak by měli.

Virtuální sídlo

Když tedy bude každý pracovat z domova, tak je zbytečné cpát peníze do kancelářských prostorů. Z tohoto důvodu je výhodné nemít vládní sídlo, ale platit si to virtuální sídlo Ostrava. Měsíční částka je opravdu malá, přičemž ve srovnání s ostatními výdaji by se dalo říct zanedbatelná. Pro představu jeho cena začíná od pár stovek za měsíc. Poskytovatel splňuje všechny zákonné povinnosti, a proto se jedná o zcela legální možnost. Zároveň při její placení získáme dost výhod.

kancelářský prostor

Samozřejmostí je zapsání do rejstříku, ale ještě k tomu firma nemovitost spravuje jako skutečné sídlo. To znamená, že tu máme i doručovací adresu, na kterou nám chodí pošta. Při jejím příchodu nám pošle firma upozornění. Také tu máme určitý počet hodin, kdy můžeme být zdarma v konferenčních místnostech a tak dále. Pro sepsání smlouvy můžete zajít na pobočku, přičemž není to žádný zdlouhavý proces, takže nás tu nečekají žádné složitosti a zdržování.