Detekce úniku vody podpoří váš klidný spánek

| | 0 Comments

Současná doba, plná různých technických vymožeností, nám usnadňuje život v mnoha směrech, ovšem podstatné je, se alespoň v těch základních vyznat. Víte, že existují detektory úniku kapalných a plynných médií, a že je pořídíte velice levně? Přitom tu práci, kterou za vás vykonávají, provádí 24 hodin denně, což byste vy sami nedokázali. Díky detektorům kouře můžete klidně spát a vědět, že vás ihned vzbudí hlasitý alarm, kdy někde ve vašem domě začalo hořet. Klidní můžete zůstat i u detektorů úniku oxidu uhelnatého, např. v letním období z hořící plynové karmy, a to samé lze pojistit i u unikající vody z domovních rozvodů.

vodovodní rozvody

Detekce úniku vody https://www.kanalizace-instalateri.cz/unik-vody je založena na jednoduchém principu sepnutí dvou čidel díky vodivosti kapaliny, proto jsou také tato zařízení opravdu laciná a zároveň spolehlivá. Varují vás včas před potopou, vzniklou např. vadným ventilem u pračky nebo prasklou přívodní tlakovou hadicí, mohou se ovšem objevit kdekoli, kudy vede vodovodní i odpadové potrubí, např. ve stoupačkách, pod vanou, v koupelně, anebo v technických místnostech, jako jsou dílny, prádelny nebo kotelny.

vodovodní kohoutek

Kromě detektoru byste však měli také vědět, jak co nejrychleji a co nejefektivněji zasáhnout, aby byl rozsah škod opravdu minimální. Tehdy je vhodné kromě detektoru mít funkční telefonický kontakt na havarijní nonstop službu, aby mohla co nejdříve závadu odstranit. Instalatéři zajišťují tento servis celoročně, takže mohou být k dispozici i ve svátky nebo v noci. Některé situace mohou vyžadovat zásah i v takových okamžicích a může se to kromě úniků vody týkat i neprůchodného odpadu, závady na vytápění anebo poruch plynového kotle, plynové karmy či úniků zemního plynu.

Buďte tedy obezřetní a zajistěte si kontakt na spolehlivou instalatérskou firmu včas a nechte si poradit ohledně detekčních zařízení tak, aby byla funkční a spolehlivá a abyste mohli být klidní i v situacích, kdy opouštíte svůj domov a odjíždíte třeba na dovolenou.