Dá se na silonkách utáhnout auto?

| | 0 Comments

Mezi některými českými řidiči koluje jedna zajímavá rada. Vozit s sebou na cestách autem dámské silonky. Rozhodně se mohou hodit. A nemusíte je, pánové, jen gentlemansky nabídnout zoufalé dámě, která zavadila o nějaký ostrý předmět a tryskem jí „utíká oko“. Silonky by měly podle řidičů být univerzálnější věcí.
·        To, že mohou nahradit přetržený klínový řemen, asi nikoho neoslní.
·        To je prý dávno zavedenou praxí.
auto na laně
Ale podle některých řidičů se na nich dá odtáhnout hned celé auto.Stejnou službu má prý poskytnout i lepící páska. Češi jsou národem nevěřícím, a tak trochu hravým. Proto se parta nadšenců rozhodla obě varianty vyzkoušet.
o   Nejprve přišly ke slovu docela obyčejné silonky, které pořídíte do padesáti korun.
o   Jenže výrobek je asi levný právě proto, že nic nevydrží.
Úspěch se totiž dostavil jen napůl. Což znamená, že odjelo pouze auto vepředu. Silonky se prostě přetrhly. Ale abychom jim nekřivdili. To druhé auto se maličko pohnulo.
o   Na řadu přichází dražší model, od kterého je očekávána větší výdrž.
o   Výsledek není zdaleka stejný jako v případě levnějšího modelu.
o   Tady se silonky trhají okamžitě.
vystavené punčocháče

Ani lepící páska pověst nezachránila

Je tedy na řadě lepicí páska, aby zachránila pověst řidičů, roztrušujících rady tohoto typu. Je jasné, že pouze jedna páska by určitě neměla tu sílu druhé auto udržet. V zájmu spravedlivého hodnocení je tedy z pásky upleten jakýsi provaz. Zprvu to vypadá velice nadějně. Náhle však páska praskne. Tažený automobil se pohnul o necelý metr.
barevná šňůřa
·        Co z celého pokusu vyplývá za poučení?
o   Nevěřte „osvědčeným radám“, které v podstatě ještě nikdy nikdo nevyzkoušel a raději si do svého vozu přibalte na cestu tažné lano, které určitě tu zátěž vydrží.
o   Pokud ovšem nejezdíte s trabantem nebo velorexem. Tam by mohla být možná některá z testovaných variant úspěšná.