5+1 tip pro krásné vlasy

| | 0 Comments


1) chraňte své vlasy před slunečním zářením

Stejně jako chráníte svou pokožku a pleť, nezapomínejte i na svou hřívu. Sluneční paprsky totiž dokážou napáchat pěknou paseku. V pravé poledne nevycházejte ven bez šátku nebo klobouku. A chcete-li ochranu vlasů ještě více podpořit, nastříkejte do nich ochranný sprej na vlasy s UV faktorem.

2) správně je myjte

Správné mytí je úplný prazáklad vhodné péče. Vždy používejte šampon pro váš typ vlasů. Šampon pokožku lehce vysušuje a tak nezapomeňte 1x týdně aplikovat i výživnou masku. Tu můžete zakoupit v běžné síti obchodů nebo si vyrobit domácí. Dobře poslouží rozmačkané avokádo, banán, kokosový olej, tvaroh, med nebo vejce.

žena

Tip: po umytí vysajte jemně ručníkem přebytečnou vodu a poté nechte vlasy volně dýchat. Dříve tolik populární turbany nejsou na mokré vlasy vhodné. Mohly by je totiž poničit a polámat.

3) pravidelné zastřihávání

Alespoň 1x za dva měsíce navštivte svoji kadeřnici a nechte zastřihnout konečky. Vlasy se posílí, nebudou se třepit a budou rychleji růst.

4) zdravá strava

To, co jíme ovlivňuje celý náš organismus a kondici jednotlivých orgánů i stav pokožky a vlasů. Správným jídelníčkem si tak můžete dopomoci k tomu, že vaše kštice bude lesklá a plná vitality. A jaké potraviny jsou vhodné na vlasy? Do svého jídelníčku zařaďte vejce, listovou zeleninu, ořechy, lososa, čočku, bobulovité ovoce a zakysané mléčné výrobky.

Tip: co vlasům nesvědčí je přemíra alkoholu, tučné jídlo a strava bohatá na cukry.

oběd

5) vynechejte kulmu, žehličku i fén

Všechny tyto přístroje jsou dobří pomocníci, ale vlasy zároveň ničí. Používejte je střídmě a fénujte vždy na nižší teplotu.

Tip: horko vlasům neprospívá, myslete na to i po umytí, až budete vlasy oplachovat. Ideální je vlažná voda, na závěr můžete opláchnout klidně více studenější.

A poslední bonusová rada: milujte své vlasy takové, jaké jsou.