Stěhování – to je hromada papírových krabic, bublinková a stretch fólie a kartonová vlna

| | 0 Comments

Čeká vás ten mnohdy nemilý úděl, kdy musíte změnit působiště kvůli zaměstnání, případně vám končí pronájem? Anebo naopak patříte mezi šťastlivce, co si konečně opatřili vlastní byt či jinou nemovitost a těšíte se na první nocleh na novém místě?

V obou případech se nevyhnete tomu, co se snažili sdělit divákům tvůrci filmu Kulový blesk – balení, převážení a vybalování věcí. Ať už si zvolíte jakýkoli způsob přemístění, budete ukládat vše do nějakých zavazadel a ta budou muset být zajištěná proti deformaci a hrubému zacházení. K tomu budete potřebovat recyklovatelný materiál, s nímž předměty zabezpečíte a vyplníte v krabicích zbývající prostor.

krabice s věcmi

Kartonová vlna – je to poměrně nový objev, který ještě ve dvacátém století neexistoval, přitom jde o jednoduchý systém, jak z obyčejného papíru zhotovit dokonalý fixační produkt. Použitý karton (vlnitá lepenka) se proděraví střižným nástrojem tak, aby vznikla pružná a zároveň pevná vrstva, a tou lze vyplnit prostor kolem křehkých věcí. Podstatné je, aby byly zafixovány uvnitř přepravky proti samovolnému pohybu něčím měkkým, co je nepoškodí, a to prostříhaný karton dokáže.

papírové krabice

Kartonová střiž je v současné době spolu s bublinkovou fólií, fixační fólií a tělísky Flo-pak nejvýznamnějším výplňovým materiálem. Nahrazuje v minulosti využívaný novinový papír a textil, tím je celý proces efektivnější a hlavně bezpečnější. Textilie se mohou při stěhování poškodit a také dostatečně nechrání zabalené předměty, což platí zvláště u některých tkanin, jako je vlna, hedvábí či samet. Noviny a časopisy zas mohou předměty kontaminovat tiskařskými barvami, které nejen zapáchají, ale jsou toxické. Pro balení hraček, oděvů a potravin jsou naprosto nevhodné.

Vynález kartonové střiže tedy významně obohatil odvětví spedice a logistiky, usnadnil práci, čas i finance a zároveň jde o recyklát, takže i ve velkém objemu výroby o ekologicky přijatelnou technologii.

Kartonovou vlnu lze objednat i ve větším množství pro různé internetové obchody, případně zajistit stroj na její zhotovení.