Může chovat alergik kočku?

| | 0 Comments

O Češích se traduje, že jsou to jedni z nejnáruživějších chovatelů domácích mazlíčků. Asi je to pravda. Znám jen málo rodin, ve kterých se žádný tvor nevyskytuje. Pokud nemají nějakého chlupáče, mají alespoň akvarijní rybičky. Jsou ale lidé, kterým nic jiného, nežli ty akvarijní rybky nezbývá, a přesto touží po nějakém přítulnějším tvorovi. Jsou to lidé, kteří majíalergii na zvířecí srst. Jedním z řešení by mohl být pes, který má své bydlení mimo dům, aby s ním alergik nepřišel příliš do kontaktu. To ale tak trochu pozbývá smyslu. Každému jde přeci právě o ten kontakt.
nemocný při kýchání
o   Největší problém je určitě kočka.
Zatímco pes může mít svůj příbytek pouze venku, kočka většinou chodí všude, kam se jí zamane. Určité řešení by tu bylo. Je potřeba si pořídit kočičku, která bude velice trpělivá. Nežádoucích alergenů ji můžete zbavit tím, že ji jednou týdně vykoupete. A to hned tak žádná nestrpí. Druhou možností je odchycení alergenů, které cirkulují ve vzduchu. K tomu se dobře hodí čistička vzduchu s mikrofiltrem a zvlhčovačem vzduchu. Je nutné také pravidelně odstraňovat prach a často měnit ložní povlečení.
strakatá kočička

Kočka je příliš čistotná. Tím nám škodí

Jak je možné, že největší hrozbou pro alergika je právě kočka? Vždyť je přeci tak čistotná. Stále se olizuje a čistí. A v tom je právě ten problém. Její sliny obsahují bílkovinu, zvanou „Fel d 1“. Tím, že to s tou hygienou přehání, rozšiřuje tuto bílkovinu po celém svém těle a tím se alergen snáze dostane do ovzduší. Slina jednoduše uschne a vznikne z ní nepatrné poletující tělísko, které se vznáší v okolí.
drbání kočky
§  Dobrá zpráva je, že se už našel prostředek, který by měl alergikům pomoci a kočce neublížit.
Je to „Allerpet-C“. Ten se nanáší na kočičí srst a tím snižuje zatížení. Má to ale jeden háček. Nejbližší internetový obchod, kde ho můžete získat, je na Slovensku. Stojí přibližně šest set korun a vystačí jen na tři měsíce.